Çavuşlu Köyü’nde Renkli Karne Şenliği

Çankaya Belediyesi eğitim öğretim döneminin tamamlanmasına iki hafta kala çocukları Karne Şenliği’nde bir araya getirdi. Eğitim öğretim yılı boyunca çocuklara desteklerini esirgemeyen Çankaya Belediyesi çocukların yaz tatiline keyifli girmeleri için renkli bir şenlik düzenledi. İlk olarak cumartesi günü Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen şenliğin ardından Belediye, pazar günü de ilçeye bağlı Çavuşlu Köyü’nde çocukları şölen tadında bir etkinlikle buluşturdu. 

ÇOCUKLAR ŞENLİĞİN TADINI ÇIKARDI
Çavuşlu Köyü meydanında düzenlenen Karne Şenliği renkli anlara sahne oldu. Aileleri ile birlikte güzel havanın ve oyunların keyfini çıkaran çocuklar, animasyon gösterisinden balon şovuna yüz boyamadan maskot, tahta bacak ve kukla şovuna kadar çeşitli etkinliklerle eğlenirken, şişme kaydırak ve tırmanma parkurunda da stres attı. Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu HOY-TUR da muhteşem danslarıyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Çevre köylerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşan ve oyunlar oynayan çocuklar, Çankaya Belediyesinin ikramı patlamış mısır ve pamuk şekerini de keyifle yedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir